Ogłoszenia Lublin na Fz6.pl > Wiadomości > „Oberwanie chmury”. Ludzie z niepokojem patrzyli w niebo, a potem ratowali dobytek

„Oberwanie chmury”. Ludzie z niepokojem patrzyli w niebo, a potem ratowali dobytek


- Ściana deszczu pojawiła się gwałtownie. Woda zaraz spłynęła z pól na naszą wieś od strony Woli Obszańskiej – opowiada Józef Szostak, sołtys wsi Babice. - Zalanych zostało kilkanaście posesji, zerwało też chodnik. Woda wtargnęła do budynków gospodarskich, bo nasze domy stoją zwykle trochę wyżej. W niektórych miejscach ludzie brodzili w niej po kolana. Trudno wręcz to wszystko opisać.

Przeczytaj więcej: https://lublin.naszemiasto.pl/oberwanie-chmury-ludzie-z-niepokojem-patrzyli-w-niebo-a/ar/c16-9404416