Ogłoszenia Lublin na Fz6.pl > Wiadomości > „Witaj Nabroska Matko jedyna”. Sanktuarium w Nabrożu odwiedzają nie tylko pątnicy

„Witaj Nabroska Matko jedyna”. Sanktuarium w Nabrożu odwiedzają nie tylko pątnicy


Ten obraz jest uważany za cudowny od 1944 r. Trwały wówczas na tym terenie walki polsko-ukraińskie. Były one krwawe i zacięte. 25 maja katolicka świątynia w Nabrożu (gmina Łaszczów) została podpalona. Kościół spłonął prawie doszczętnie. Jednak ołtarz z obrazem Matki Bożej Szkaplerznej został nietknięty. Okoliczna ludność uznała to za cud.

Przeczytaj więcej: https://lublin.naszemiasto.pl/witaj-nabroska-matko-jedyna-sanktuarium-w-nabrozu/ar/c7-9311699